pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
4. 4. — středa — 20:0089 Kč

BEHIND THE DOOR + BLUE APPLE (křest EP)

V rámci společného koncertu se představí dvě kapely, přinášející na tuzemskou jazzovou scénu čerstvý vítr v podobě autorské tvorby.

Frýdecko-místecká kapela Behind the Door dozrála po čtrnácti letech ve velmi originální projekt. Její repertoár je výhradně autorský a čerpá ze všech zákoutí hudby – slyšet jsou vlivy fusion, latin jazzu, moderního jazzu, ale i popu, folku, rocku i vážné hudby. Členové kapely jsou absolventy jazzového oddělení brněnské JAMU a Ježkovy jazzové konzervatoře Praha.

Olomoučtí Blue Apple prošli v průběhu let mnoha proměnami, jak v obsazení, tak i v žánrovém zacílení. Tvorbu kapely je možné charakterizovat jako směs jazzu a fusion, přičemž patrná je inspirace elektronickou hudbou a soulem. Na koncertě pokřtí své nové EP Miles in Chains, které shrnuje uplynulé dva roky a reflektuje hledání identity v rámci hudebních žánrů a výrazu.

Pořadatel: Jakub Vávra. Odkazy: www.behindthedoor.czBlue Apple na Bandzone

Prodej vstupenek na místě

10. 4. — úterý — 20:00200/250 Kč

Mladí ladí jazz: THE RAD TRADS (USA)

Vražedný rytmus, nakažlivé melodie a nálada – to je v kostce newyorská jazz-rock'n'rollová formace The Rad Trads. Se svou nezaměnitelnou energií se nebrání ani přesahům do blues či dalších žánrů. Hudbou se hlavně baví a je to slyšet.

Odkazy: www.theradtrads.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Do 26 let vstupné 150 Kč

12. 4. — čtvrtek — 20:00 

TAK CO?

Koncert olomoucké kapely s vlastní autorskou tvorbou.

Pořádatel: David Hrbek. Odkazy: Tak co? na BandzoneTak co? na Facebooku

Předprodej v klubu

14. 4. — sobota — 20:00200/250 Kč

SHALOSH (IL)

Navzdory klasické sestavě jazzového tria připravují izraelští Shalosh svým posluchačům hudební výlety mimo vymezené žánry. Přirozeně a bez okolků mísí rock, groove, progresivní elektroniku i klasiku, zatímco v rytmice se ozývá Afrika a v melodiích Střední východ. Jejich hudba, která je přístupná i sofistikovaná zároveň, má naléhavost rocku zjemněnou jazzovým předivem.

Odkazy: www.shalosh.netShalosh na Bandcampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET SHALOSH na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.

17. 4. — úterý — 20:00350/400 Kč

THE BAD PLUS (USA)

Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě

The Bad Plus vznikli v roce 2000 a po celou dobu se vymykají jakékoli snaze o škatulkování. Jsou známí svým inovativním přístupem, jazzovými úpravami slavných hitů a kombinací žánrů od jazzu, rocku přes elektroniku až k soudobé hudbě. Díky své kreativitě, unikátnímu zvuku a strhujícím koncertům setrvale sklízí nadšené recenze a získávají celé zástupy fanoušků po celém světě. Neustále hledají pravidla, která by mohli porušit, hranice, jež by mohli překročit, a žánry, které by mohli překlenout. Zároveň ukazují nekonečné možnosti, které skýtá spolupráce tří výjimečných hudebníků tvořících v dokonalé souhře.

Celých 17 let tvořili neměnnou sestavu skupiny kontrabasista Reid Anderson, pianista Ethan Iverson a bubeník David King. V roce 2018 ale pro kapelu přichází nová a vzrušující kapitola: Ethan Iverson, jenž zásadně ovlivnil zvuk a hudební filozofii kapely, se od nového roku naplno vydal vlastní cestou, a k Andersonovi a Kingovi se připojil klavírista Orrin Evans, dosud spolupracující s Christianem McBridem, Seanem Jonesem a mnoha dalšími.

Na jediném koncertě v České republice představí kapela svou první nahrávku v nové sestavě, nazvanou Never Stop II.

Odkazy: www.thebadplus.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET BAD na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 320 Kč.

18. 4. — středa — 20:00zdarma

HUBERT TAS & THE SMALL CIRCLE (PL)

Devítičlenný kolektiv propojující zvuk klasických nástrojů s elektronikou a scratchováním. Složení: Hubert Tas – gramofony/pady, Jacek Pohl – trubka, Kacper Krupa – saxofon, Michał Pijewski – baryton saxofon, Piotr Jaraszkiewicz – bicí, Jerzy Fryderyk Wojciechowski – housle, Marianna Wojciechowska – housle, Martyna Kowzan – viola, Justyna Korpas-Czarniecka – violoncello.

Odkazy: Hubert Tas na BandCampu

Vstup zdarma

24. 4. — úterý — 20:00120/150 Kč

ABY WOLF (USA)

Ambientně zamlžené plochy a beaty, nad nimiž se vznáší mimořádný hlas. Zpěvačka a skladatelka Aby Wolf z amerického Minneapolis získala pověst mimořádného talentu díky strhujícím sólovým koncertům i spolupráci s výraznými osobnostmi nezávislé scény v čele se zpěvačkou a raperkou Dessou.

Odkazy: Aby Wolf na BandCampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET ABY na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 90 Kč.

25. 4. — středa — 20:00200/250 Kč

Mladí ladí jazz: RICHARD SPAVEN TRIO (UK) + support: CARPET CABINET

Producent a všestranný bubeník Richard Spaven se v roce 2017 vzepřel všem žánrům a nadchnul posluchače svou nekompromisní sólovou deskou The Self. Původně jazzový bubeník na ní potvrzuje svou lásku ke klubové kultuře a chytré elektronice. Jazz v jeho podání se mísí se vším od drum and bassu přes broken beat až po dubstep. Celistvost celé desce The Self dodává Richardův jedinečný a rafinovaný styl, který z něj činí vyhledávaného muzikanta po celém světě, rozmanitost pak zase řada zajímavých hostů.

Richard Spaven spolupracoval a hrál s takovými jmény jako jsou Flying Lotus, The Cinematic Orchestra, Gregory Porter, Jameszoo, Goldie, Thundercat a mnohými dalšími.

O pódium se dělí s kytaristou Stuartem McCallumem, který se nejvíc proslavil svou spoluprací s nu-jazzovými Cinematic Orchestra, a basákem Robinem Mullarkeym, který spolupracoval třeba s Natalie Williams, Roisin Murphy nebo Johnem Newmanem.

Carpet Cabinet je slovensko-česká formace, kombinující prvky funky, housu, hip-hopu, soulu, R'n'B a elektronické hudby. Skupina čítající sedm členů, hrajících na saxofony, trubku, kytaru, klávesy, baskytaru, bicí a vocoder, je známá svými energickými a dynamickými koncerty.

Odkazy: www.richardspaven.comCarpet Cabinet na Bandzone

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Do 26 let vstupné 150 Kč