pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
2. 5. — úterý — 19:3050 Kč

Olomoucký majáles Univerzity Palackého: EZHZT + TWO MEN + VEES

EZHZT je zkratka pro studijní zaměření „elektronické zpracování hudby a zvuková technika“ při ZUŠ Žerotín. Zazní smělé prvotiny mladých a nadějných začínajících producentů.

Two men se po několikaleté odmlce vrací na pódia. Ve svých písních se nebojí spojit prvky různých stylů, nejvíc se však blíží žánru akustický rock.

Tříčlenná Indie rock’n’rollová kapela VEES si razí zcela vlastní cestu moderní kytarovky a nenechají chladným nikoho, kdo kdy poslouchal Led Zeppelin a Arctic Monkeys.

Pořádá: Univerzita Palackého. Odkazy: www.majalesolomouc.czTwo MenVees

Veškerý výtěžek poputuje na podporu iniciativy Dolní vám.!

3. 5. — středa — 20:30zdarma

Olomoucký majáles Univerzity Palackého: PLACES + PLEASE THE TREES

Please The Trees jsou jedna z nejvýraznějších kapel domácí scény, ceněná u nás i v zahraničí pro strhující koncerty a nekompromisní následování své vlastní hudební cesty. Její členové, pocházející z různých koutů České republiky, se inspirují v tradici zámořského písničkářství, podaného s patřičným kytarovým drajvem. Za album A Forest Affair z roku 2012, jež v Kalifornii produkoval Jonathan Burnside, byla kapela oceněna výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin. V roce 2015 představili Please The Trees své v U.S.A. natočené album Carp!, za nějž loni získali cenu české hudební kritiky Apollo. Deska zachycuje kapelu Please The Trees v asi nejšťastnějším okamžiku jejich kariéry. Atmosféra a podmanivá energie jejich koncertních vystoupení se tu bezezbytku přenesla na album, které natočili během spontánní jednodenní návštěvy detroitského studia High Bias Recordings.

Places působí již šest let a po několika povedených EP přišli v roce 2016 s dlouho očekávanou debutovou deskou Distant Edges. Jejich hudba se nese v klidném duchu indie popu a post-rocku.

Pořádá: Univerzita Palackého. Odkazy: www.majalesolomouc.czPlease The TreesPlaces

Veškerý výtěžek poputuje na podporu iniciativy Dolní vám.!

11. 5. — čtvrtek — 20:00300/350 Kč

THE NECKS (AUS)

Tři dekády už brázdí australské trio The Necks širými hudebními pláněmi mezi jazzem, improvizací a ambientem. Natočili celkem 19 alb a mají pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

The Necks vytváří jemně strukturované zvukové plochy, které čerpají z jazzu a minimalismu, a stylové hranice volně překračují. Bicí, basa a klavír se stávají jednotným organismem, který generuje hypnotický vír pohlcující čas i prostor.

Každý z členů kapely si vydobyl respekt jako silná a samostatná osobnost – bubeník Tony Buck doprovázel jazzmany Branforda Marsalise a Ernie Wattse, vede hardcore improvizační sestavu Peril. Basista Lloyd Swanton vydal osm alb se svojí skupinou The Catholics, s níž byl třikrát nominován v cenách ARIA, což je australská verze Grammy. Velké renomé získal, když doprovázel bluesmana Jimmyho Witherspoona a třikrát zvítězil v cenách Australian Jazz and Blues.

Přesně třicet let po prvním koncertě vydávají The Necks svoji patnáctou studiovou desku Unfold. Novinka dokazuje, že trio ani po třiceti letech neztratilo nic ze své originality a energie, možná právě naopak – zkušenosti nabrané z tří dekád improvizací je dělají pořád lepšími. A umí to, co zvládnou jen ty nejvýjimečnější nahrávky – vytrhnout nás z každodennosti a přenést do úplně jiného světa.

Odkazy: www.thenecks.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET NECKS na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 270 Kč.

17. 5. — středa — 21:30120/80 Kč

Festival Divadelní Flora: ZABELOV GROUP

Duo běloruského akordeonisty Romana Zabelova a českého bubeníka Jana Šikla se řadí mezi objevy tuzemské alternativní scény, o čemž mohli české publikum už několikrát přesvědčit jako předkapela skotských Hidden Orchestra. Jejich cinematická hudba žánrově balancuje na pomezí ambientu, jazzu, minimalismu, groovu a lámaných beatů. Dvojice živě doprovází i scénické projekty, např. taneční soubor 420PEOPLE, a ve spolupráci s Orchestrem Berg zkoumá přesahy soudobé vážné hudby.

21. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora nabídne v průběhu deseti dnů na čtrnácti festivalových scénách na sedm desítek akcí. Více informací získate na adrese: www.divadelniflora.cz

Odkazy: www.zabelovgroup.comwww.divadelniflora.cz

Předprodej na pokladně Moravského divadla Olomouc

31. 5. — středa — 20:00150/200 Kč

NAT OSBORN BAND (USA)

Neuvěřitelně energický mix soulu, funku, jazzu, a indie-rocku z Brooklynu se po roce vrací do Jazz Tibet Clubu, tentokrát rozšířený o dechovou sekci. Nat Osborn s lehkostí mísí prvky rocku, reggae, funku, popu, klezmeru či jazzu, a vytváří vzrušující nový zvuk. V něm čerpá stejně tak z Radiohead a Jeffa Buckleyho jako ze soulových velikánů Stevieho Wondera a Raye Charlese. Navzdory svému vymykání se žánrům je tu ale jasná kontinuita, která vychází z Osbornova neutuchajícího psaní a jeho přesvědčivého a oduševnělého hlasu. Jeho písně jsou nepředvídatelné a fascinující tím, jak jsou chytlavé a promyšlené.

Odkazy: www.natosborn.comNat Osborn Band na Bandcampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT