pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
7. 3. — úterý — 17:00zdarma

Festival Jeden svět: ATOMOVÝ SOUSED (projekce)

Učitelka Hanna se s rodinou odstěhovala na venkov v severním Finsku, aby její tři děti mohly vyrůstat uprostřed přírody. Jako rána z čistého nebe přichází zpráva, že nedaleko jejich poklidného domova má vyrůst jaderná elektrárna. Hanna se zapojuje do komunitních protestů, jimž brzy věnuje veškerý volný čas. Stává se aktivistkou na plný úvazek a později přechází do vysoké politiky jako poslankyně za Stranu Zelených. A celou tu dobu hledá odpověď na zásadní otázku: mám se soustředit na současné potřeby mých malých dětí, anebo se snažit pozitivně ovlivnit jejich budoucnost prosazením lepších zákonů?

Režie: Fredrik Oskarsson. Finsko, 2016. Stopáž: 80 min.

Diskutovat po projekci přijde Lucie Černá, tisková mluvčí Greenpeace Česká republika.

Odkazy: www.promitejity.czwww.jedensvet.cz

12. 3. — neděle 

ZAVŘENO — SANITÁRNÍ DEN

15. 3. — středa — 20:00150/200 Kč

LASSE MATTHIESSEN & BAND (DK)

Charismatický dánský písničkář Lasse Matthiessen – syn významného jazzového pianisty, producenta a spisovatele Ole Matthiessena – se v hudebním žánru nepotatil. Ačkoliv uvažoval o dráze jazzového kytaristy, brzy pochopil, že je mu milejší přímější písničkářství. Zvolil dobře, vždyť bývá označován za dánského Boba Dylana či Nicka Drakea. Jeho niterně naléhavé texty doprovázené jednoduchými, avšak dynamicky vystavěnými melodiemi, oceňují fanoušci i kritici – nadšené recenze vyšly v magazínu Rolling Stone nebo prestižních německých denících. Není přitom náhoda, že je Lasse Matthiessen v sousedním Německu tolik oblíben. Právě v Berlíně nastartoval během studií svou hudební dráhu a stále jej považuje za svůj druhý domov. Později vystupoval v Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norsku i v USA a předskakoval hvězdám jako Anna Calvi nebo Suzanne Vega.

Odkazy: www.lassematthiessen.comLasse Matthiessen na Bandcampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

16. 3. — čtvrtek — 19:00100 Kč

HB BAND

Olomoucko-litovelská kapela hrající tradiční jazz.

Pořádá: Igor Hartmann. Odkazy: www.hbband.cz

21. 3. — úterý — 20:00100/150 Kč

ČESKO-BELGICKÝ POETRY SLAM

Česko-belgický slam s vicemistrem Evropy, českými hvězdami a hostem ze Slovenska. Texty ve francouzštině budou přeloženy a promítány přímo na pódium.

Akce je součástí Dnů frankofonie a probíhá ve spolupráci se Zastoupením Valonsko-Brusel v Praze (Délégation Wallonie-Bruxelles de Prague).

Pořádá: Detour Productions z.s. Odkazy: www.slampoetry.cz

22. 3. — středa — 20:00zdarma

Radio Wave Live Session — DNÉ & DEATHS

Radio Wave Live Session v rámci festivalu Prix Bohemia Radio.

Pražský producent Ondřej Holý, vystupující jako dné, sklízí s debutovou deskou These Semi Feelings, They Are Everywhere úspěch doma i v zahraničí. Nahrávka uvozená příběhem o pochybnostech a polopocitech vyvolaných povrchní komunikací na internetu se stala podle poroty hudebních cen Vinyla Deskou roku 2016. K albu se váže příběh o tvůrčí krizi. Dné ovlivněný japonskou folktronikou a ranou tvorbou losangeleského beatmakera Shlohma se po několika nárazech, vynucených pauzách rozhodl pracovat s minimem – jenom s klavírem, samply tleskání a v případě jednoho tracku s rapem. Omezil se, aby vykouzlil desku plnou emocí a detailů každodennosti, kterou přehraje naživo na Radio Wave Live Session.

Kapela Deaths v čele s Igorem Brusem se už od českého prostředí téměř odřízla. Její zakladatel z ní mezi tím udělal mezinárodní uskupení, střídavě žije v Berlíně a Londýně. Dlouho očekávané debutové EP Under Old Sun má měřítka současné evropské hudby. Základní estetika se výrazně nemění, atmosféru pořád táhne Brusův citlivý vokál, který je doplněný formálně bravurně zvládnutou kombinací aktuálních odkazů na R&B, ozvuků melancholických kytar a množstvím aranžérských i instrumentálních detailů.

Odkazy: dné na SoundclouduDeaths na Soundclouduwww.wave.czwww.rozhlas.cz

Vstup zdarma

24. 3. — pátek — 20:00200/250 Kč

SARATHY KORWAR (UK/IND)

Nový objev prestižního labelu Ninja Tune – jazzová vize i elektronika s kořeny v Indii a Africe

Narodil se v USA, vyrůstal v Indii, žije v Anglii a podobně jako Trilok Gurtu propojil indické rytmy s jazzem. Sarathy Korwar studoval u těch nejlepších hráčů tabla a se stejnou lehkostí ovládá bicí soupravu, zároveň ho ale poznamenalo vizionářství Milese Davise a Johna Coltrana. Jeho životním zážitkem byla cesta do indického vnitrozemí, kde se setkal s etnikem Sidi, což jsou potomci Afričanů, kteří před staletími migrovali do Indie. Jejich nadčasová hudba je unikátním spojením afrických polyrytmů se zpěvnými linkami indického venkova. Korwar s nimi pořízené nahrávky použil jako základ pro své kompozice. Ve finálním tvaru slouží zvuky natočené v Indii jako tajná dvířka do dalších hudebních dobrodružství, propojujících etnikum Sidi s elektronikou, flamencem či freejazzovými smyčkami. Jeho první album Day To Day vydané na Ninja Tune je oslavou živelnosti, vizionářství i tvůrčí svobody. Roku 2015 Korwar účinkoval na koncertě pro Dalajlámu v londýnské Opeře. Unikátnost jeho hudby dokumentuje nejen mediální podpora ze strany Red Bull, ale i fakt, že okouzlila tak významné umělce jako je Four Tet, Gilles Peterson či Cinematic Orchestra.

Odkazy: www.sarathykorwar.comSarathy Korwar na SoundCloudu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET SARATHY na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.

27. 3. — pondělí — 21:00zdarma

Festival Jeden svět: FLASH THE READIES

Flash the Readies jsou česká post-rocková kapela, která vznikla již v roce 2006. Za tuto dlouhou dobu stihla velmi dlouhý a zajímavý vývoj ve vlastní tvorbě. Od indie rocku k instrumentálnímu rocku na čerstvé desce s názvem Kayos, která vyšla pod belgickým labelem DUNK!records a také u asijského labelu Weary Bird. Během živých vystoupení kapela používá živé projekce.

Pořádá: Člověk v tísni, o.p.s. Odkazy: www.jedensvet.czFlash the Readies na Bandcampu

28. 3. — úterý — 19:00zdarma

KARNEVAL — živá hudba: BLUE APPLE

Přijďte v masce, přijďte barevní, přijďte jak jen chcete... Vstup zdarma.

29. 3. — středa — 20:00150/200 Kč

Festival Jeden svět: J & COLD COLD NIGHTS

Kapela poskládaná kolem Jakuba Jiráska (dříve vystupujícího pod pseudonymem J) má za sebou již poměrně pestrou koncertní dráhu čítající desítky koncertů po ČR i Evropě. Jejich živá vystoupení se vyznačují silnou atmosférou podtrženou citlivým světelným designem scénografky Natálie Rajnišové. Každý ze čtyř členů kapely hraje na různé nástroje (kytara, basa, bicí, varhany, trumpeta, akordeon, trombon, zvonkohra či syntezátor) a tato široká škála převážně organických zvuků je pečlivě zaranžovaná do písní s intimní atmosférou a pestrým dynamickým rozsahem. Zvukově kombinují post-rock s indie folkem.

Pořádá: Člověk v tísni, o.p.s. Odkazy: www.jedensvet.czJ & Cold Cold Nights na Bandcampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

31. 3. — pátek — 17:00 

SOUKROMÁ AKCE